Hromadné kopírování pravidel ze schránky postmaster

Speciálně pro správce velikého množství poštovních schránek obsahuje webmail funkci umožňující hromadné rozkopírování pravidel ze schránky postmaster do libovolného počtu ostatních schránek. Nezáleží přitom na tom, zda jde o schránky fyzické nebo přeposílání.

Na adrese www.grbox.cz se přihlašte se do webmailu pomocí účtu postmaster
(emailová adresa postmaster@vasedomena.cz).

S použitím návodu uvedeného v příspěvku Nastavení antispamu upravte antispamová pravidla tak, aby vyhovovala Vašim požadavkům (nastavení způsobu zacházení se zprávami označenými jako spam, přidání adres do blacklistu a whitelistu).

Poté (stále na stránce Antispam) přejděte kliknutím na příslušný rozbalovací pruh do sekce Kopírování antispamových pravidelSekce obsahuje tři části:
  • v levé části jsou schránky, které nemají definovaná žádná pravidla - to znamená, že nikdo dosud nepřidal žádné adresy do whitelistu či blacklistu nebo neuložil konfiguraci na stránce antispam.
  • v prostřední části jsou schránky, které již mají antispam nastavený (pokud je vyberete, budou pravidla přepsána - nikoliv doplněna).
  • vpravo jsou přeposílání - aliasy (schránky, které fyzicky neexistují), které již mají pravidla vytvořena.

Označení lze provést následujícím způsobem:
  • pro výběr více nesouvisejících položek klikněte levým tlačítkem myši za současného držení klávesy Ctrl
  • pro výběr rozsahu klikněte na první položku, držte stisknutou klávesu Shift a klikněte na poslední položku
  • výběr zrušíte tak, že kliknete na libovolnou neoznačenou adresu v příslušné části
Ze seznamů tedy provedeme výběr schránek, do kterých chceme aktuální pravidla kopírovat a klikneme na tlačítko "Kopírovat". Pro tento případ je tedy situace následující: vybrané jsou schránky obchod, ucetni a schránka s již nastavenými pravidly test2.


UPOZORNĚNÍ: pokud má schránka již nastavena pravidla, budou přepsána - nikoliv pouze doplněna. Výsledkem akce je tedy identický stav pravidel pro schránku postmaster (ze které se kopíruje) a vybraných schránek (do kterých se kopíruje).

Po rozkopírování pravidel se obsah jednotlivých částí změní: