Jak změním NSSET u své domény?

Pro změnu NSSETu se na rozhraní domainmaster.cz přihlašte heslem plátce.

Po přihlášení vyberte v pravém menu odkaz "Správa DNS".

 

 

 

Jako první je potřeba na naše nameservery zanést záznam o Vaší doméně.

 

 

Do volného pole zadejte, prosím, konkrétní IP adresu webového serveru, kde je aktuálně umístěna Vaše prezentace. Pokud si tímto způsobem dopředu připravíte jednotlivé záznamy, totožné se záznamy na původních nameserverech, po samotné změně NSSETu se tak vyhnete případnému výpadku stránek.

 

 

 

Po zanesení zónového záznamu budete mít možnost přidat nebo upravit další jednotlivé potřebné záznamy.

 

 

Pro zadání samotné změny NSSETu klikněte v seznamu Vašich domén znovu na název vybrané domény. Dále v pravém svislém menu vyberte odkaz "Změnit parametry domény".

 

 

Ve formuláři pro změnu parametrů domény jednoduše doplňte identifikátor našeho NSSETu, který je GRDNS .

 

 

V dalším kroku si v zobrazeném přehledu prosím pečlivě zkontrolujte žádané změny.

 

 

Po kliknutí na odkaz "Pokračuj" se vygeneruje žádost.

 

Shrnutí žádosti uvidíte v následujícím okně, kde zároveň máte možnost si vybrat vyhovující způsob potvrzení.

 

 

Volba "Potvrzení heslem kontaktu" --> je potřeba znát tzv "heslo k doméně", můžete si jej na kontaktní email majitele domény nechat zaslat z našeho rozhraní Domainmaster. Na rozdíl od druhých dvou možností je požadovaná změna, potvrzená tímto způsobem, provedena okamžitě.

Volba "Potvrzení e-mailem" --> pokud jste oprávněná osoba, vyberte ve formuláři své ID. Do e-mailové schránky vám bude zasláno potvrzovací heslo. Pokud oprávněná osoba nejste, zadejte ID oprávněné kontaktní osoby. Vyplňte "Zprávu pro příjemce", která bude zaslána adresátovi společně s heslem.

Volba "Potvrzení podpisem" --> text z níže umístěného odkazu Potvrzení vytiskněte, podepište a jako přílohu (pdf nebo obrázek) odešlete na e-mailovou adresu info@generalregistry.cz nebo odfaxujte na číslo +420 383 835 358.